Najsłynniejszy klub nocny Kuby? Tropicana!

Odwiedzając Kubę, można wspaniale wypocząć podziwiając jej architekturę, bogactwo przyrody, korzystając z uroku pięknych morskich plaż i małych otaczających ją wysepek. Ponadto Kuba jest prawdziwym centrum rozrywki. Kluby nocne działające na Kubie są popularne na całym świecie. Najsłynniejszy z nich to Tropicana.

Historia Tropicany

Klub Tropicana powstał w 1931 roku. Jako jeden z nielicznych przetrwał rewolucje ustrojowe, które przecież nie omijały Kuby. Mimo surowych zasad, jakie im towarzyszyły, klub nie został zamknięty i działa do dzisiaj. Co ciekawe, w klubie przez te wszystkie lata bardzo niewiele się zmieniło. Nawet wystrój jest ten sam. Zniknęły jedynie stoły do gry w ruletkę. Charakter miejsca jest jednak ten sam. Lekko prymitywny, momentami wręcz kiczowaty, kipiący seksem i erotyką, uosabia wszystko to, co Kubańczycy kochają w prawdziwej zabawie.

 

Wystrój Tropicany

Klub zbudowany jest na kształt amfiteatru. Centralne miejsce lokalu zajmuje scena, wokół niej ustawione są stoliki, przy których może zasiąść nawet 1400 gości. Pomiędzy nimi rosną palmy. W pogodną noc poprzez ich liście można obserwować gwiazdy na bezchmurnym niebie. Tuż przy wejściu znajduje się wielka fontanna, w której ustawione są rzeźby bawiących się nagich kobiet. Rzeźby te są podświetlone na niebiesko i czerwono. Tuż nad wejściem umieszczony jest olbrzymi neon. Całość amfiteatru jest mocno oświetlona kolorowymi światłami. Wewnątrz przez cały czas rozbrzmiewa głośna muzyka, przez co odnosi się wrażenie nieustannie trwającego karnawału.

 

Występy

„Raj pod gwiazdami” to plenerowe przedstawienie, które odbywa się codziennie z wyjątkiem poniedziałków i jest odwoływane tylko podczas deszczu. Rozpoczyna się  21.30 i trwa do 23.00. Goście zazwyczaj gromadzą się godzinę wcześniej, aby napić się drinka i poczuć atmosferę miejsca. W drugiej części, tuż po północy, na scenę wkraczają chóry młodych dziewcząt i soliści. Po występach goście mogą bawić się w dyskotece w rytmie kubańskich dźwięków do białego rana. W klubie pomiędzy występami można spotkać jineteras, czyli młode, atrakcyjne dziewczyny podające się za „studentki tańca”, które oferują gościom swoje towarzystwo…